به فرداشهر خوش آمدید وارد شوید یا ثبت نام کنید

راهنمای خرید ریش تراش

خرید ریش تراش خوب با قیمت مناسب تجربه ای به یاد ماندنی است. چه برای آقایانی که از تیغ استفاده می کنند یا از ماشین ریش تراش کهنه خود خسته شده اند، چه برای خانم هایی که به دنبال خرید بهترین هدیه برای روز تولد همسرشان می گردند. قیمت ریش تراش، نوع و سازنده آن و بسیاری از موارد دیگر در خرید ریش تراش موثرند. پس به جای سر در گمی در این همه تنوع و گستردگی، راهنمای خرید ریش تراش را بخوانید تا در انتها بهترین ریش تراش را خریده باشید.


راهنمای خرید ریش تراش - سلایق شخصی

مردها موجوداتی هستند که به سلایق و عادات شخصی خود خیلی احترام می گذارند و ثابت شده اگر مردها تجربه خوشی از برندی خاص یا استفاده از نوعی خاص از ریش تراش دارند، بهتر است انتخاب ریش تراش را از همین جا شروع کنند. برای نمونه اگر شما تجربه ای خوب از اصلاح صورت با ریش تراشی که سری چرخشی دارد و در برابر آب نیز مقاوم است مانند مدل های آکواتک فیلیپس دارید، انتخاب ریش تراشی با سری فویلی مانند مدل های سری 7 براون شاید کار درستی نباشد.


راهنمای خرید ریش تراش - قیمت

هر کس بودجه و سقفی برای هزینه کردن در نظر گرفته و دوست دارد با این مقدار پول، بهترین انتخاب ممکن را داشته باشد. اما نه تنها قیمت ریش تراش گستردگی وسیعی دارد، مهم ترین فاکتور در خرید آن به حساب نمی آید زیرا لزوما گران ترین ریش تراش، بهترین ریش تراش برای شما نیست و شاید ریش تراش ارزان هم از پس برخی نیاز های شما بر نیاید.

اما به جای فرو رفتن در فکر داشتن تمام امکانات یا نگرانی از خرید ریش تراشی ضعیف، ابتدا با خود صادق باشید و حداکثر بودجه ای که می توانید برای خرید ریش تراش هزینه کنید را مشخص نمایید. گام بعدی انتخاب بهترین امکانات مرتبط با نیاز های شما در همین حدود قیمت است. برای مثال اگر مقاومت ریش تراش در برابر آب برای شما مهم نیست می توانید با حذف این ویژگی از امکانات مورد نیاز در خرید خود صرفه جویی کنید.

قیمت ریش تراش در بازار ایران از حدود 200 هزار تومان آغاز می شود و ارزش برخی مدل ها به دو میلیون تومان هم می رسد. مدل هایی که قیمتی کمتر از 500 هزار تومان دارند، ریش تراش ارزان شناخته می شوند. نباید در این ریش تراش ها به دنبال تمام ویژگی ها باشید، ولی می توانید انتظار امکانات مهمی مانند مقاومت در برابر آب، چرخش سری و لوازم جانبی اساسی مانند خط زن  را داشته باشید. اگر هدف خرید شما همین دسته قیمت است، روی عکس زیر کلیک کنید.

ریش تراش های متوسط که قیمتی بین 500 هزار تا یک میلیون تومان دارند، عمدتا مدل های پایه ای ریش تراش های گران قیمت یا مدل های رده بالای سری های متوسط سازندگان ریش تراش هستند. برای نمونه میتوان به مدل های پایه ریش تراش های سری 9000 فیلیپس که عمدتا قیمتی بالای یک میلیون تومان دارند، و ریش تراش های رده بالای سری 7000 فیلیپس با قیمتی در حدود نیم میلیون تومان اشاره کرد. اگر به دنبال خرید ریش تراشی با ظاهر لوکس و تقریبا تمام امکانات لازم هستید و البته نمی خواهید بالاترین هزینه را هم بپردازید، در همین مدل ها جستجو کنید. ویژگی هایی مانند طراحی زیبا، سازگاری بیشتر با پوست های حساس، دوام بالای باتری، مقاومت بهتر در برابر آب، لوازم جانبی متنوع تر مانند دستگاه های شستشوی خودکار، دستگاه اصلاح صورت و ابرو، برس های پاکسازی، همه در همین رده قیمتی قابل خریداری هستند. با کلیک روی تصویر زیر، میتوانید تمام این مدل ها را یکجا ببینید.

 

مخاطبان رده لوکس ریش تراش ها با قیمت بالای یک میلیون تومان افرادی هستند که به دنبال بهترین و بی نقص ترین تجربه از اصلاح صورت هستند. البته خانم هایی که به دنبال خرید چشم گیر ترین هدیه ممکن برای هستند نیز باید به همین رده قیمتی مراجعه کنند. علاوه بر داشتن تمام ویژگی های اساسی ریش تراش های ارزان تر، توانایی تنظیم قدرت ریش تراش، لوازم جانبی کامل تر، طراحی لوکس، بالاترین کیفیت اصلاح و سازگاری با تمام انواع پوست (حتی پوست های حساس) از مهمترین مزایای این مدل هاست. از طریق لینک تصویر میتوانید آسان تر مدل گران قیمتی که میخواهید را خریداری نمایید.


راهنمای خرید ریش تراش - انتخاب سازنده و برند

در پاسخ به این پرسش که بهترین مارک ماشین ریش تراش کدام است می توان فیلیپس، براون، پاناسونیک را معرفی کرد. هر کس نظری درباره هر سازنده ای دارد و ممکن است به خاطر استفاده و رضایت از برخی کالا های سازنده ای خاص، مشتری دائم آن شده باشید. در این صورت بد نیست به حس خود اعتماد کنید. اما اگر نظر سایرین هم برای شما مهم است، پیشنهاد می کنیم پر فروش ترین ریش تراش ها را بررسی کنید. فیلیپس ریش تراش را متحول کرده و پر فروش ترین ریش تراش ها را به بازار معرفی کرده است. براون و پاناسونیک هم در رتبه های بعدی از نظر تعداد فروش قرار دارند.


انتخاب نوع ریش تراش ، فویلی یا چرخشی

ریش تراش های مدرن و امروزی در دو نوع اصلی ساخته می شوند، فویلی و چرخشی. اما هر دو نوع یاد شده بر اساس اصول مشترکی کار میکنند. دعوای اصلی میان طرفداران این دو دسته اصلی بر سر میزان سازگاری آن ها با صورت های حساس است. در این زمینه نمی توان نظری قطعی داد زیرا امروزه و در این سطح از تکنولوژی می توان ریش تراش های سازگار با پوست های حساس را در هر دو نوع پیدا کرد. اما پس از انتخاب هر یک از این دو دسته، مدلی رده بالا را از تولیدات سازنده ای معتبر انتخاب کنید تا بهترین ریش تراش برای پوست حساس را خریده باشید.

در ریش تراش های فویلی یک ورق نازک یا همان فویل، روی دسته ای از تیغه های تیز را پوشانده است. ریش تراش های فویلی در حرکت روی خطوط مستقیم و حرکات عقب و جلو عملکرد بهتری دارند. ورق فویل ثابت می ماند و تیغه ها در حرکت خود از یک سر یه سمت دیگر و برعکس، هر گاه به سوراخ های ورق فویل برسند، مو های عبور کرده از این سوراخ ها را می تراشند. خرید ریش تراش های فویلی بیشتر به افرادی توصیه می شود که به دقت زیادی برای اصلاح ریش در برخی نواحی مانند اطراف خط ریش نیاز دارند. براون و پاناسونیک بهترین ریش تراش فویلی را تولید میکنند.

اما ریش تراش های چرخشی که معمولا سه عدد سری با تیغه های دایره ای چرخشی دارند، با شکل و پستی و بلندی های صورت شما سازگار ترند. در این گونه ریش تراش ها، تیغه ها زیر پوشش محافظ می چرخند و موهای عبور کرده از سوراخ های آن را می تراشند. چون ریش تراش های چرخشی در سطوح برش بیشتر با زوایای متنوع تری کار می کنند، سریع ترند و علاوه بر اصلاح روزانه خیلی آسان تر از ریش تراش های فویلی از پس ریش های بلند بر می آیند. بهترین مدل های این نوع ریش تراش را در برندهای فیلیپس و رمینگتون پیدا خواهید کرد.

راهنمای انتخاب نوع ریش تراش را بخوانید تا با اعتماد به نفس کامل در این زمینه تصمیم بگیرید. 


راهنمای خرید ریش تراش - منبع تغذیه انرژی

برخی ریش تراش ها تنها با برق کار مکنند، برخی تنها با باتری (پس از شارژ کامل) و برخی هم با برق و هم باتری. بیشتر ریش تراش های امروزی باتری های قابل شارژ دارند تا علاوه بر منزل بتوانید به دور از برق نیز از آن ها استفاده کنید. برخی از آن ها علاوه بر اینکه با باتری هم کار میکنند، در هنگام اتصال به پریز برق نیز قابل استفاده هستند تا هنگامی که به دلیل عجله وقتی برای شارژ کردن باتری ندارید، قابل استفاده باشند.

بنابراین بسته به سبک زندگی خود در این زمینه تصمیم گیری کنید. اگر بیشتر اوقات در منزل یا جایی که به راحتی به برق دسترسی دارید صورت خود را اصلاح می کنید، بیخود برای ریش تراش هایی که باتری های قابل شارژ و قوی دارند هزینه نکنید. از سوی دیگر اگر قابلیت حمل و نقل و استفاده در سفر یا هر جای دیگر برای شما مهم است، بسته به میزان استفاده ای که دارید، سراغ باتری های قوی تر بروید.

هرچند این نکته مهم را به یاد داشته باشید که ریش تراش های دارای باتری های قابل شارژ هم عملکرد بهتری دارند و هم در دراز مدت صرفه اقتصادی بیشتر.


راهنمای خرید ریش تراش - مقاومت در برابر آب

یک ریش تراش خوب باید از پس خیلی چیز ها بر بیاید که یکی از مهم ترین آن ها امکان اصلاح خشک است. یعنی باید بتوان هر زمان و هر مکان از یک ریش تراش خوب استفاده کرد. مثلا هنگامی که خیلی عجله دارید و باید در عرض چند دقیقه برای یک سفر یا یک جلسه آماده شوید، با چنین ریش تراشی می توانید حتی پشت میز کار و در عرض یکی دو دقیقه صورت خود را بتراشید بدون اینکه محیط خانه یا کار خود را کثیف کنید.

همچنین بسیاری از ریش تراش های مدرن طوری ساخته شده اند که در برابر آب مقاوم باشند. بنابراین اگر عادت به استفاده از خمیر ریش یا فوم اصلاح دارید، یا دوست دارید در حمام و زیر دوش آب صورت خود را بتراشید، بدون نگرانی از خرابی دستگاه می توانید از آن استفاده کنید و حتی پس از استفاده آن را به راحتی زیر شیر آب بشویید.


راهنمای خرید ریش تراش - میزان حساسیت پوست صورت

اگر پوستی حساس دارید و با اصلاح کردن صورت شما خون می افتد یا زخمی میشود، بهتر است ریش تراش های فویلی را انتخاب کنید، زیرا ثابت شده با این نوع پوست سازگاری بیشتری دارند. همچنین دانستن بهترین شیوه اصلاح و شناختن بهترین فوم های اصلاح کمک شایانی به شما خواهد کرد.


نتیجه گیری

مهم ترین توصیه ما در انتهای راهنمای خرید ریش تراش این است که مراقب باشید در دریای تنوع غرق نشوید. باید در نظر داشته باشید که بسیاری از مدل های ریش تراش ساخت یک سازنده خاص، ممکن است کیفیت اصلاح کاملا یکسانی داشته باشند. معمولا مهمترین قطعات مدل های مختلف یک سری از ریش تراش های یک سازنده خاص، کاملا مشترک هستند. برای نمونه، با اینکه سری 3 ریش تراش های براون، مدل های زیادی با قیمت های متنوعی دارد، کیفیت اصلاح یکسانی دارند و تفاوت قیمت آن ها بیشتر به ویژگی های جانبی و جنس بدنه باز میگردد. مدل های ارزان تر این سری ممکن است صفحه نمایش نداشته باشند یا مثلا باتری ضعیف تری دارند که شارژ کمتری نگه می دارد یا ممکن است شارژ شدن کامل آن ها بیشتر طول بکشد. بنابراین بهتر است ابتدا برند مناسبی پیدا کنید و از میان سری های مختلف تولیدات آن، با توجه به ویژگی هایی که برایتان مهم است، ریش تراش آینده خود را برگزینید.

مانند انتخاب هر وسیله دیگری، بهترین راه اطمینان از داشتن ریش تراشی با کیفیت اصلاح خوب که قرار است سال ها در کنار شما بماند، انتخاب مدل های با کیفیت، استفاده صحیح و درست از ریش تراش و همچنین نگهداری آن است.

امیدواریم راهنمای خرید ریش تراش در انتخاب بهترین ریش تراش به شما کمک کرده باشد. در بخش نظرات به ما بگویید راهنمای انتخاب ریش تراش تا چه حد برای شما مفید بوده است. پیشنهاد میکنیم سایر مطالب بخش راهنمای خرید را هم مطالعه کنید.